main image

3 valandų plaukime Elektrėnuose dalyvavo Žygimantas Matusevičius


Elektrėnų 50 m plaukimo baseine, kaip ir kiekvienais metais,  buvo vykdomos 3 valandų plaukimo varžybos, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimui paminėti. Negalima sakyti, kad tai labai masiškos varžybos, nes tik nedaugelis gali ryžtis plaukti tiek lako.ir siekti kuo toliau nuplaukti. Tačiau Žygimantas Matusevičius (B12) nutarė dalyvauti ir išbandyti savo jėgas.

Varžybų nugalėtojaid

Varžybų nugalėtojai su olimpiniu čempinu Vladu Česiūnu

 

Varžybų taisyklės nenurodo, kad plaukikas būtinai turi plaukti visas 3 valandas ir nesustoti. Dalyvaujančių tikslas yra per 3 valandas nuplaukti kuo galima daugiau metrų. Tokiose varžybose, 2013 m. yra dalyvavęs neregys plaukikas  Mindaugas Dvylaitis (B11). Dabar, paragintas Mindaugo, jose, po dviejų metų, dalyvavo Žygimantas Matusevičius. Mindaugas dar kartą plaukti šiose varžybose nesiryžo, nes tai tikrai labai sunkus jėgų išbandymas. Tačiau jis negailėjo patarimų savo komandos draugui Žygimantui.

Z.Matusevicius ir olimp.cemp. V.Cesiunas

Žygimantas gauna apdovanojimą iš olimpinio čempiono rankų.

 

Plaukimui startas  buvo duotas vasario 15 d. 12. 00 val. Startavo 18 plaukikų, tarp kurių buvo vienas iš geriausių Lietuvos plaukikų stajerių Grantas Dapkus. Plaukikams prizus buvo įsteigusi Lietuvos olimpiečių asociacija. Todėl varžybas stebėjo ir plaukikus sveikino Miuncheno olimpinių žaidynių čempionas Vladas Česiūnas ir plaukikė olimpietė, LOA viceprezidentė Birutė Statkevičienė, kuri yra dalyvavusi pirmose šiose varžybose ir jas laimėjusi B.Statkevičienė tuo metu varžybose įveikė 9 km 350 m. Mindaugas Dvylaitis jose 2013 m. nuplaukė 9 km 150 m. ir buvo antras tarp visų dalyvavusių.

Šiemet varžybose tarp vyrų  daugiausiai nuplaukė kaunietis, geriausias Lietuvos stajeris G. Dapkus įveikęs net 13 km. 550 m. Tai naujas varžybų rekordas. Marius Jankauskas buvo antras (10 km. 300 m), trečias – Artūras Golovačius.  (9 km. 100 m). Tarp moterų pirmoji buvo kaunietė Austina Kasperavičiūtė (9 km 600 m,), antroji –  Aušra Grabauskienė, ji nuplaukė (8 km 950 m)., o šiaulietė Sigita Janušytė buvo trečia ( 5 km 300 m). Žygimantas Matusevičius nuplaukė 7 km 750 m.  Po varžybų jis neatrodė labai pavargęs ir pasakė, kad sunku buvo plaukti tik pirmą kilometrą. Žygimantas ragina ir kitus regos negalią turinčius plaukikus dalyvauti kitų metų varžybose, kurios vyks vasario 16d.

 

Nežiūrint, kad minėtų varžybų dieną Elektrėnuose vyko nemažai renginių: smiginio, poledinės žūklės varžybos, tačiau plaukikus pasveikinti atvyko  miesto meras Kęstutis Vaitukaitis su  patarėju. Dalyvius sveikino VšĮ Elektrėnų sporto, turizmo ir pramogų centro direktorius Kęstas Vitkauskas.

 

Birutė Statkevičienė

Visos teisės saugomos © 2024 www.lasfinfo.lt