main image

Apie LASF

Lietuvos aklųjų sporto federacija (LASF) įkurta 1990 m. sausio 26 d. Iki federacijos įkūrimo, aklųjų ir silpnaregių sportą Lietuvoje rėmė Lietuvos aklųjų draugija (LAD), kuri buvo įkurta 1944 metais. Per tą laikotarpį susiformavo aklųjų sportinio ugdymo tradicijos, kurias toliau tęsia LASF.

LASF yra Lietuvos parolimpinio komiteto steigėja ir narė, Tarptautinės aklųjų sporto federacijos (IBSA; nuo 1991 m.) bei Tarptautinės Brailio šachmatų asociacijos (IBCA; nuo 1992 m.) narė. Federacijos tikslas – koordinuoti visų aklųjų ir silpnaregių sporto organizacijų, federacijos narių veiksmus ir pastangas plėtojant aklųjų ir silpnaregių sportą; sudaryti joms lygias sąlygas dalyvauti pirmenybėse, kitose varžybose; organizuoti respublikos aklųjų ir silpnaregių atskirų sporto šakų rinktinių parengimą ir atstovauti Lietuvai parolimpinėse žaidynėse, pasaulio, Europos čempionatuose, kitose tarptautinėse varžybose.
LASF kasmet organizuoja du tarptautinius turnyrus, įgijusius pasaulinį populiarumą. Tai tarptautiniai golbolo ir dziudo turnyrai, kuriuose yra dalyvavę sportininkai iš tokių šalių kaip Alžyras, Baltarusija, Bulgarija, Čekija, Danija, Didžioji Britanija, Estija, Graikija, Iranas, Ispanija, JAV, Kanada, Kinija, Latvija, Lenkija, Meksika, Olandija, Rusija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Taivanis, Ukraina, Vengrija, Vokietija. Kasmet šalių, dalyvaujančių šiuose turnyruose, geografija plečiasi, kas leidžia akliesiems ir silpnaregiams sportininkams kaupti įvairiapusę patirtį, naudingą ruošiantis Europos ir pasaulio čempionatams.
Lietuvos aklieji ir silpnaregiai sportininkai yra parolimpinių žaidynių, pasaulio bei Europos čempionatų nugalėtojai ir prizininkai golbolo, dziudo, lengvosios atletikos sporto šakose, taip pat yra pelnę garbingų Lietuvos Respublikos apdovanojimų už nuopelnus Lietuvai ir sportui.

Federacijos nariai yra 8 aklųjų ir silpnaregių sporto klubai:

Dziudo, golbolo (aklųjų komandinis žaidimas), lengvosios atletikos, plaukimo, šachmatų, šaškių, šoudauno (aklųjų teniso) ir kitų sporto šakų treniruotes lanko apie 700 regėjimo negalios žmonių.

Pirmasis LASF prezidentas buvo Juozas Dzidolikas (1990.01.26 – 1992.02.05); antruoju prezidentu keturias kadencijas iš eilės buvo išrenkamas Raimundas Šimkus (1992.02.05 – 2008.12.13). Nuo 2008.12.13 iki 2016.12.03. dvi kadencijas prezidento pareigose buvo Linas Balsys. Nuo 2016.12.03 iki 2021.06.11 LASF prezidento pareigose buvo Juozas Miliauskas. O nuo 2021.06.12 LASF prezidentu keturių metų kadencijai buvo išrinktas Arnoldas Januškevičius.

Visos teisės saugomos © 2024 www.lasfinfo.lt