main image

Aklųjų ir silpnaregių sportininkai X Pasaulio lietuvių žaidynėse

straipsnio autorė Birutė Statkevičienė

Liepos 1d., Kaune vyko X Pasaulio lietuvių žaidynių plaukimo varžybos. Jose dalyvavo daugiau kaip 150 plaukikų iš 8 šalių. Šiose varžybose kartu su įgaliais plaukikais varžėsi  plaukikai turintys regos negalią: Marius Skripkaitis, Marija Skripkaitytė, Petras Jakubauskas. Varžybose buvo galima plaukti du nuotolius iš 5. Marius ir Marija Skripkaičiai plaukė po 400 m l.st ir 50 m l.st. Petrtas Jakubauskas plaukė 50 m nugara ir 50 m l.st.

Marius Skripkaitis, plaukiant 400 m l.st., pagerino savo asmeninį rekordą. Jo rezultatas 7 min. 15, 20 sek. ir buvo apdovanotas sidabro medaliu ir diplomu. Šioje rungtyje nugalėjo Edgaras Štura iš Baltarusijos. Plaukiant 50 m l.st., Mariaus rezultatas buvo arti asmeninio geriausio – 36, 84 sek. Šioje rungtyje jis buvo 5 tas. Plaukiant 50 m l.st. Petras Jakubauskas irgi užėmė penktą vietą, tačiau jis plaukė kitoje amžiaus grupėje negu Marius. Plaukiant 50 m nugara Petras užėmė 6 vietą.

Marija Skripkaitytė laimėjo dvi antras vietas ir buvo apdovanota dviem sidabro medaliais ir  diplomais. Pirmą vietą plaukiant 400 m l.st. laimėjo  laimėjo JAV plaukikė Dubray Olivia, o 50 m l.st. – baltarusė Churova  Kriystsina.