main image

Aklųjų sportą simbolizuos naktį medžiojantis paukštis


Naktį medžiojantis paukštis, kuris vadovaujasi jautria klausa, yra gražus, kilnus ir europietiškas – „Pelėdos“ simbolis pristatys šiemet Lietuvoje vyksiantį reikšmingiausią mūsų šalies istorijoje Parolimpinio sporto renginį – IBSA Europos golbolo čempionatą.

 Linas Balsys iteikia priza Linai Sasnauskaitei

„Norisi atitrūkti nuo olimpinių logotipų, kur vaizduojamas tik judesys ir žmogaus figūra. Norėjosi įjungti kažkokį gyvūną, augalą arba paukštį kaip aklųjų sporto simbolį, kaip netikėtą sąsają. Pirma asociacija su golbolu man buvo šikšnosparnis, kuris skraido naktį ir orientuojasi pagal garsą. Bet paskui pamaniau, kad šikšnosparnis gali būti suprastas kaip supermeno arba „betmeno“ logotipas –  paaugliškas, vaikiškas. Paišiau tol, kol šikšnosparnio ausytės ėmė priminti pelėdos ausis ir pagalvojau – kodėl gi ne? Pelėda yra naktį medžiojantis paukštis, gražus, kilnus, europietiškas. Tad išplėtojau logotipą su pelėdos simboliu. Kartu žiūrėjau, kad jis neprimintų zoologų būrelio logotipo, tad įjungiau golbolą atspindinčius elementus: rankas, kamuolį, golbolo akinius“, – kūrybines asociacijas apibūdino 34 metų L. Sasnauskaitė.

 

logo geras

 

Lietuvos aklųjų sporto federacija (LASF) planuoja IBSA Europos golbolo (aklųjų riedulio) čempionato logotipą daryti iškilų, kad apčiuoptų neregiai.

 

2015 m. liepos 5 – 12 dienomis Kauno sporto halėje ir Sabonio krepšinio centre vyksiančiame IBSA Europos golbolo čempionate dalyvaus po 10 stipriausių Europos vyrų ir moterų aklųjų riedulio komandų.

 

Daugiau informacijos:

Vilma Venckutonyte 868255507

Visos teisės saugomos © 2024 www.lasfinfo.lt