main image

Izraelio ambasada pradėjo remti aklųjų sportą ir Europos golbolo čempionatą Lietuvoje


 

lasf  logotipas vertikalus izraelio logo

 

Pranešimas žiniasklaidai                                                                                                                                                   2015 m. birželio 30 d.

 

Izraelio ambasada pradėjo remti aklųjų sportą ir Europos golbolo čempionatą Lietuvoje

Po birželį įvykusio susitikimo tarp Lietuvos aklųjų sporto federacijos ir Izraelio ambasados Lietuvoje atstovų ambasada priėmė sprendimą globoti bei remti federacijos organizuojamą didžiausią šalies istorijoje neįgaliųjų sporto renginį – IBSA Europos golbolo (aklųjų riedulio) čempionatą, kuris vyks Kaune liepos 8-11 dienomis.

„Man visada rūpėjo žmonės, kurie, nepaisydami sunkumų, siekia geriausių rezultatų. Nuo savo darbo Lietuvoje pradžios aktyviai stebiu šalies aktualijas ir savo veiksmais siekiu konkrečių rezultatų. Pabendravęs su Lietuvos aklųjų sporto federacijos atstovais ir sužinojęs apie jų itin aukštus pasiekimus, pasiektus nepaisant įvairių kliūčių ir lėšų trūkumo, supratau, kad mūsų keliai nebeišsiskirs. Tikiu neišsemiamomis žmogaus galimybėmis, bet taip pat suprantu, kad kartais pagalba – ar tai būtų moralinis palaikymas, ar finansinis indėlis – yra būtini“, – teigė Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas (Amir Maimon).

Birželį Lietuvos aklųjų sporto federacija ir Izraelio ambasada Lietuvoje pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Ambasadorius Amiras Maimonas ketina dalyvauti ir teikti prizus geriausiems IBSA Europos golbolo čempionato puolėjams.

„Džiaugiamės tokia iniciatyva ir sutarėme dėl ilgalaikio bendradarbiavimo plano su Izraelio ambasada. Malonus sutapimas, kad šių metų gegužę Pietų Korėjoje vykusiose IBSA Pasaulio žaidynėse abiejų šalių komandos pelnė aukso medalius: ir Lietuvos vyrų golbolo rinktinė, ir Izraelio moterų golbolo rinktinė iškovojo pirmąsias vietas, o kartu ir teisę dalyvauti Rio de Žaneiro Parolimpinėse žaidynėse“, – komentavo Lietuvos aklųjų sporto federacijos prezidentas Linas Balsys.

Dėl Europos čempionų vardo Kaune susirungs 20 stipriausių vyrų ir moterų komandų. Iš viso keturias dienos, nuo 9 iki 20 val. vyks 66 rungtynės Kauno sporto halėje ir Sabonio krepšinio centre.

Aklųjų riedulys yra viena populiariausių pasaulyje ir populiariausia Lietuvoje aklųjų ir silpnaregių parolimpinė komandinė sporto šaka. Sukurtas 1946 metais Austrijoje/Vokietijoje kaip reabilitacinė priemonė akliesiems karo veteranams, dabar golbolas  jau  tapęs  profesionaliu  sportu.  

Šių metų sausio 26 d. duris atvėrusi Izraelio valstybės ambasada Lietuvoje skatina dvišalius ryšius kultūros, ekonomikos, politikos, sporto bei kitose srityse.

Daugiau informacijos: Lietuvos aklųjų sporto federacijos prezidentas Linas Balsys, tel. 8 670 80735

Izraelio valstybės ambasada Lietuvoje:  Liana Jagniatinskytė, tel. 8 5 2502510

 

IMG_0060

Visos teisės saugomos © 2024 www.lasfinfo.lt