main image

LAS individualus plaukimo čempionatas

Mindaugas Dvylaitis pasiekė rekordą, kurio nėra pasiekęs nė vienas Lietuvos sportininkas

Marius_startŠių metų kovo 22 dieną Kauno plaukimo centro  50 m. baseine vyko Lietuvos aklųjų ir silpnaregių individualus plaukimo čempionatas. Varžybose dalyvavo sportininkai iš Vilniaus, Kauno ir Šiaulių sporto klubų: „Sveikata”, „Parolimpietis”, „Šarūnas”, „Šaltinis”, „Perkūnas”.
Čempionato metu buvo pasiekti 11 Lietuvos rekordų. Penkių rekordų savininku tapo kaunietis Mindaugas Dvylaitis (B1), kuris  50 m. laisvu stiliumi įveikė per 33,40 sek., 50 m. krūtine – 41,98 sek., 50 m. peteliške – 41,08 sek., 50 m. nugara – 38,08 sek. ir 100 m. krūtine – 1.29,97 sek.  Plaukdamas 100 m. nugara, 100 m. krūtine ir 50 m. laisvu stiliumi, Mindaugas gerokai viršijo Europos čempionato, kuris vyks š.m. rugpjūčio pradžioje, Eindhovene (Olandija), A normatyvą. Šiose varžybose Mindaugas pasiekė fenomenalų, dar iki šiol Lietuvos sporto istorijoje niekada nepasiektą rekordą. Jis laimėjo net aštuonis čempionato aukso medalius  iš dešimt galimų. Be to, jo sąskaitoje ir du sidarbro medaliai.

Taip pat, naują rekordą pasiekė vilnietė Barbora Šilkinytė (B1) (50 m. nugara 56,06 sek.), kauniečiai – Kristina Mačiutaitė (B2/3) (50 m. nugara  – 46,58 sek.) ir Edgaras Matakas (B2/3) (100 m. ir 400 m.  laisvu stiliumi (1.09,52 sek ir 5.56,13 sek.).

Gluosnė Norkutė (Vilniaus „Šaltinis”), plaukdama 50 m.  laisvu stiliumi, nepasiekė Lietuvos rekordo, tačiau jos rezultatas – 35,57 sek. – viršija Europos čempionato A normatyvą, kuris yra 37,00 sek.
Lietuvos čempionais tapo Edgaras Matakas, Kristina Mačiutaitė, Viktorija Urbonaitė, Vitalija Vaičaitienė.
Iš veteranų, dalyvavusių čempionate, reiktų paminėti Petrą Jakubauską, Vytautą Girnių, Giedrių Stoškų, Žanetą Voiciukienę, Dianą Bartkėnienę, Juozą Miliauską, kurie jau daugelį metų dalyvauja plaukimo varžybose, rodo gražų ilgaamžiškumo pavyzdį  ir laimi aukštas vietas.
Varžybose dalyvavo visai jauni plaukikai – Inesa Lenkšaitė (B2), Paulius Ašmontas (B1), Marius Skripkaitis (B2), Edvin Jasinskij (B2). Marija Skripkaitytė, kaip ir visi dalyvavusieji varžybose pirmą kartą, buvo apdovanota medaliu „Moku plaukti” bei atšvaitu su Kauno savivaldybės logotipu. Be to, Marija iškovojo sidabro ir bronzos medalius.
LAS individualaus plaukimo čempionatas buvo gera repetricija prieš balandžio pabaigoje Berlyne vyksiantį Tarptautinį Vokietijos neįgaliųjų plaukimo čempionatą.