main image

Nauja radijo laida „AKLAS PASIMATYMAS“!


 

Nauja radijo laida „Aklas pasimatymas“ – kad griūtų įsisenėję mitai

Vasario 15 d. radijo „Laisvoji banga“ eteryje – pirmoji, unikali laida apie regėjimo negalią turinčius žmones. Jos vedėjas, Kristijonas Bartoševičius, pasirengęs supažindinti su regintiesiems nepažįstamu aklųjų pasauliu, gvildenant įvairiausias neregių patirtis ir iššūkius.

 

radijo laida

 Apie analogų neturintį projektą „Aklas pasimatymas“ kalbamės su idėjos  sumanytoja, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) respublikinio centro vyr.  specialiste Lina Puodžiūniene ir laidos vedėju K. Bartoševičiumi.

 

 „Aklas pasimatymas“ – tai radijo laida, gyvai ir pozityviai pristatanti neregio pasaulį:  ne išskiriant ar aukštinant negalią, bet pabrėžianti žmogaus dvasinę stiprybę.  Akliesiems radijas – labai svarbi informacijos gavimo priemonė. Siekiant, kad ta      priemonė nebūtų tik informacine, bet pasitarnautų
ir kaip pramoginė, užgimė šios laidos idėja“, – sakė K. Bartoševičius.

 

„Mintis apie tokio pobūdžio laidą kilo pastebėjus, kad aklieji ir regintieji gali puikiausiai veikti kartu. Tai pasitvirtino socialinių projektų metu, petys į petį vykdant įvairias veiklas. Neregiams bendraujant su reginčiais gaunama abipusė nauda“, – teigė L. Puodžiūnienė.

 

Pasak LASS specialistės, labiausiai bijome to, ko nežinome. Regintys jaučiasi nejaukiai, bijodami įžeisti, pasakyti kažką netinkamo. Tuo tarpu neregiai pastebi tą šalia esančiojo nerimą, ir dėl to ima vengti situacijų, kuriose tektų susidurti su matančiais žmonėmis. Tokiu būdu užsisuka užburtas ratas. „Norisi paskatinti neregius netūnoti kiaute ir susipažinti su reginčiųjų pasauliu, o matančius žmones – nebijoti bendravimo ir nepaisyti vyraujančių mitų. Būtent todėl laidos pavadinimas – „Aklas pasimatymas“: siekiame, kad iš pažiūros skirtingi pasauliai daugiau sužinotų apie vienas kitą“, – pasakojo L. Puodžiūnienė.

 

Paklaustas, kodėl sutiko vesti šią laidą, K. Bartoševičius sakė, jog radijuje svajojęs dirbti jau seniai, o su neregiais susidurdamas savo aplinkoje pastebėjęs, kad jų kasdienybė, jų gyvenimai – niekuo nesiskiriantys nuo matančių žmonių. „Veikla radijuje man atrodo labai įdomi, todėl nuoširdžiai noriu tuo užsiimti. Stengsiuosi, kad eteryje vyksiantys pokalbiai būtų šilti ir įdomūs, kad pašnekovai atsiskleistų kaip neeilinės asmenybės. Taip pat, skatindamas vidinį žingeidumą, pristatysiu naujausias technologijas, – pasakojo „Aklo pasimatymo“ vedėjas. – Laidos metu bandysiu apžvelgti įvairias temas ir ypač – paneigti tam tikrus, su regėjimo negalią turinčiais susijusius, mitus. Pavyzdžiui, vyrauja nuomonė, kad į viešąjį transportą įlipusį akląjį reikia būtinai pasodinti – iš kur tokia keista idėja?“

 

Bartoševičius teigė pastebėjęs, kad aklieji ir silpnaregiai – žmonių grupė, kiek atskirta nuo visuomenės, todėl jo tikslas įrodyti, kad tai nėra atskirta visuomenės dalis, o radijas yra puiki to priemonė, nes klausytojas, pašnekovui nepranešus, net nežino, ar pastarasis mato, ar nemato. Tokiu būdu linija tarp šių dviejų pasaulių tarsi ištrinama. „Turime suvokti, kad silpnaregių pasaulis – ne kur kitur, bet čia, su mumis. Stengsiuosi, kad laida atskleistų, jog silpnaregiai – lygiai tokie patys žmonės, kad jie nėra atskira visuomenės dalis, – mintimis dalijosi laidos vedėjas. – Noriu, kad aklųjų ir silpnaregių buvimas šalia būtų laikomas norma“.

 

Kiekvienos laidos „Aklas pasimatymas“ tema bus atskleidžiama bendraujant su laidos svečiais. Pirmojoje laidoje, tema „Tavo kelyje neregys“, dalyvaus L. Puodžiūnienė bei neregys Arvydas Juchna, kartu pristatysiantys „Aklo pasimatymo“ projektą ir atsakysiantys į dažniausiai girdimus, akliesiems skirtus, klausimus.

 

L-Banga-www-03-virsus1

 

Nuo vasario 15 d., kiekvieną sekmadienį, 21 val. „Laisvosios bangos“ eteryje girdėsite pokalbius, nukelsiančius klausytojus į reginčiuosius ir neregius vienijantį pasaulį.

 

Projektą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Visos teisės saugomos © 2024 www.lasfinfo.lt